درب ضد حریق اتاق سرور | تک دیتا

درب ضد حریق اتاق سرور

درب ضد حریق


درب ضد حریق همان طور که از نامش پیداست برای مقابله با آتش و ضربه طراحی شده است گاهی به این درب ها درب ضد سرقت نیز گفته می شود . میتوان گفت درب های ضد حریق از مقاومت بیشتری نسبت به درب های معمولی برخوردار هستند . درب های ضد حریق به طور معمول میتوانند گرمای 800 درجه سانتی گراد را در مدت سه الی چهار ساعت تحمل کنند که این میتواند یکی از تفاوت این درب ها با درب های دیگر باشد . در ادامه بیشتر در رابطه با درب های ضد سرقت  شرح خواهیم داد با تک دیتا همراه باشید .

انواع درب ضد حریق اتاق سرور

درب های مقاوم در برابر حریق به طور کل دارای سه نوع هستند که البته باید بدانید که هرکدام از این درب ها برای مکان های خاص  خود مورد استفاده قرار میگیرند که این سه مدل  شامل :

درب ضد حریق چوبی : همان طور که از نام  این مدل مشخص است این درب ضد حریق از چوب ساخته شده است  قیمت این نوع از درب ها از مدلی شیشه ای پایین تر می باشد در ساخت این درب از چوب های مخصوص با لایه های فولادی و پشم شیشه استفاده  می شود زیبایی و تنوع رنگی در این محصول زیاد می باشد .

درب ضد حریق شیشه ای : استفاده از شیشه میتواند به زیبایی و همچنین مقاومت درب اضافه کند. این نوع درب ها در ساختمان های مسکونی و اداری مورد استفاده قرار میگیرند نقطه اشتراک این نوع درب  با نوع چوبی استفاده هردو از پشم شیشه  و لایه های فولادی است .

درب ضد حریق فلزی : این نوع درب ها از مقامت بالا برخوردار است که میتوان گفت نسبت به دیگر مدل ها از وزن بیشتری برخور دار است .

مشخصات فنی و راهنمای خرید درب ضدحریق

درب ضد حریق هم مانند تمامی تجهیزاتی که برای راه اندازی اتاق سرور و شبکه مورد استفاده قرار میگیرد دارای مشخصاتی است که در صورت رعایت کردن آنها میتوانید یک درب ضد حریق استاندارد خریداری کنید . البته مشخصات فنی  زیادی برای درب ضد حریق وجود دارد ولی ما از مهم ترین ویژگی های آن را در ادامه توضیح خواهیم داد :

  • حداقل زمان قابل دوام در برابر آتش یک ساعت باشد
  • دارای گرانتی باشد
  • دارای برگ مشخصات باشد
  • ضخامت ورق فولاد نباشد کمتر از یک میلیمتر باشد.

مورد های استفاده درب های ضد حریق


درب ضد حریق اتاق سرور ؛ یکی از مهم ترین تجهیزاتی که برای اتاق سرور ها مورد استفاده قرار میگیرد درب ضد حریق است . درون اتاق سرور ها تجهیزات شبکه مانند سرور ها و سوییچ ها قرار دارد از این رو تامین امنیت آنها یکی از مهمترین نکته هایی است که باید به آن ها توجه شود

بعضیاز افراد بر این تفکر هستند که امنیت اتاق سرور ها و دیتاسنتر ها را می توان با رک تامین کرد ولی برای راه اندازی یک شبکه و اتاق سرور استاندارد نصب یک درب ضد حریق  الزامی است .

درب اتاق سرور معمولا از شیشه  و فلز ساخته می شود واز استحکام بالایی برخور دار است و لی برای امنیت بیشتر نصب سیستم کنترل تردد پیشنهاد میشود .

درب اتاق سرور باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟


درب اتاق سرور باید از پشم سنگ و پشم شیشه پر شده باشد

درب اتاق سرور باید دارای قفل هایی باشد که این قفل ها از درجه بالایی از امنیت ساخته شده باشند

قفل های مکانیکی یکی از مهم ترین مشخصات فنی درب اتاق سرور استاندارد است

بهتر است که درب به صورت اختصاصی و با توجه به نیاز کاربران طراحی و ساخته شود

مقالات دیتاسنترو اتاق سرور


اتاق سرور استاندراد

اتاق سرور استاندارد


راه اندازی اتاق سرور استاندراد یکی از خدمات تک دیتا به مشتریان می باشد طراحی اتاق سرور استاندارد نیازمند دانش تخصصی و همچنین رعایت چندین نکته است که در این مطلب به آن ها اشاره کرده ایم.

کولینگ و تهیه اتاق سرور

کولینگ اتاق سرور ودیتاسنتر


گرما همیشه دشمن تجهیزات شبکه و تمامی قطعات الکترونیک می باشد شما میتوانید با راهکار های نوین تک دیتا  و همچنین خنک کننده های دیتاسنتر دیتاکول به راحتی گرما را در محیط مدیریت کنید .

سیستم اعلام حریق

سیستم اعلام و اطفاحریق


یکی از عوامل مهم و کاربردی برای یک سازمان ها محسوب میشود . امروزه از سیستم ها ی اعلام حریق به طور گسترده دراتاق سرور ها دیتاسنتر و مراکز داده , و اماکن مسکونی و صنعتی استفاده می شود

تک دیتا پس از سال ها تجربه در زمینه نصب و راه اندازی دیتاسنتر ها و اتاق سرور های برای انجام پروژه های شبکه در زمینه کوچک و گسترده آماده ارائه خدمات می باشد جهت انجام پروژه های شبکه  خود با ما تماس حاصل کنید و یا در سایت با ما گفتگوی آنلاین داشته باشید  میزبان صدای گرم شما هستیم .