8.6 C
Tehran
۱۳۹۸-۰۲-۰۳
مجله تک دیتا
اخبار جدید

سوالات گوگل برای استخدام چیست ؟

گوگل نیازی به معرفی نداره ولی یه معرفی مختصر داشته باشیم ; گوگل یک شرکت آمریکاییاست که از طریق تبلیغات و خدمات متنوع کسب در آمد میکند خدماتی مانند Google map , googlplus و.. جالب است بدانید که گوگل توسط دو دانشجو  دکترای دانشگاه استندفورد گوگل را در سال 1998 تاسیس کردند .

شاید شما کلمه و معنی گوگل را ندانید  ولی کلمه گوگل برگرفته از کلمه Googol به معنی (یک عدد و یک صد صفر ) جلوی آن است که توسط ریاضیدان امریکایی اختراع شد .

اما گوگل برای استخدام کردن کارمندان خود ازمون هایی را میگیرد تا آن هارا ارزیابی کند تا حالا از خود پرسیده اید چگونه در گوگل استخدام شویم ؟

با این سوال ها ذهن خود را به چالش بکشید.

آزمون و سوالات استخدامی گوگل چیست ؟

خوبه که بدونید که شرکت گوگل بیشتر از 20000 در خواست کار در طورل سال را دریافت می کند و آن ها برای استخدام افراد آزمون و سوال هایی را از آن ها می پرسند که با طرز فکر آن ها آشنا شوند .

ما در این مقاله قصد داریم به 6 تا از این سوالات که بیشتر متقاضیان کار در گوگل نتوانسته اند به آن ها پاسخ بدهند را بیان خواهیم کرد . البته این سولات دیگر توسط گوگل پرسیده نمیشوند ! با تک دیتا همراه باشید

بعد از این که سوال رو خوندید سعی کنید خودتون رو محک بزنید, به زودی جواب رو نخونید و اگر نتونستید پاسخ رو پیدا کنید سپس جواب را بخونید  . اگر شما بتویند به همه  این سولات جواب بدهید یک نابغه هستید ولی اگر بتونید به یکی از این سولات هم پاسخ دهید یک فرد باهوش هستید .


سوال اول :

چرا درب های سیستم فاضلاب گرد طراحی شده اند ؟

سوال های استخدامی در گوگل

جواب : چون اگر مربع ویا مستطیل بودند و اشتباه در رو میذاشتند به راحتی ممکن بود که در به داخل بیفتد ولی اگه دقت کنید دایره هیچ وقت به داخل سقوط نمیکنه

سوال دوم : شما یک نگاه به عکس ساعت دیواری میکنید وباید بگویید زاویه بین عقربه ساعت . عقربه دقیقه چند در جه است ؟ (صفر درجه نیست)

استخدام در گوگل

جواب : یک ساعت دیواری دایره است یعنی 360 درجه و هر دندانه ساعت 30 در جه است سر ساعت 3:15 دقیقه عقربه دقیقه روی عدد 3 قرار دارد و عقربه ساعت در یک چهارم بین 3 و 4 قرار دارد پس برای جواب کافیست 0.25 را ضرب در 30 درج بکنیم که جواب میشه 7.5 درجه

سوال 3 : شما یک شرکت شیشه شوری دارید اگر به شما پیشنهاد شستشوی تمام شیشه های شهر کالیفرنیا پیشنهاد شود خیلی زود چه قیمتی برای این کار بزرگ پیشنهاد می دهید ؟

سوال های استخدامی در گوگل

به جای تخمین زدن و سعی در پیدا کردن تعداد پنجره ها جواب ساده ودقیق جوریه که شما بگید پنجره ای 10 دلار !

سوال 4 : شما کاپیتان یک کشتی دزدان دریایی هستید و کارکنان کشتی در چگونگی تقسیم گنج رای گیری میکنند اگر نصف کمتر کارکنان با شما موافقت کنند شما می میرید ! با این حال شما چه برنامه ای میریزید که هم سهم خوبی بگیرید و هم زنده بمونید ؟

جواب : یک جواب خوب اینه که شما گنج رو بین 51٪ کارکنان تقسیم میکنید وبه این صورت هم زنده میمونید و هم سهم خوبی میگیرید .

سوال 5 : در 24 ساعت ویا در یک روز عقربه های ساعت و دقیقه چند بار از روی یک دیگر عبور می کنند ؟

جواب : 22 بار

سوال 6 : شما چگونه یک بانک اطلاعاتی و یا دیتابیس را در سه جمله به یک بچه 8 ساله توضیح می دهید ؟

جواب : بهترین جواب مثل این میمونه ” بانک اطلاعاتی مانند یک دستگاه است که اطلاعاتی در باره همه چیز را درون خودش نگه میداره و مردم از اون برای به دست اوردن اطلاعات مختلف استفاده می کنند .

این ها سوال هایی بودنند که برای استخدام در گوگل از شما پرسیده می شود ,  اگر تونستید به تمامی این سوالاعات جواب دهید شما یک نابغه هستید و میتوانید در گوگل استخدام شوید . اگر نتونستید هیچ کدوم رو بگید باز هم نا امید نشید شما هنوز هم جزو افرا باهوش هستید 🙂

اگر شما هم سوال هایی در باره استخدام در گوگل میدانید با ما در دیدگاه ها در میان بگذارید 

Related posts

3میلیارد دلار هزینه‌ی گوگل برای آنکه موتور جستجوی پیشفرض iOS بماند !

سینا

کار هایی که نباید بعد از 30 سالگی انجام دهیم .

سینا

آیفون 10 چه تفاوتی با آیفون 8 و آیفون 8‌ پلاس دارد

سینا

۲ نظرات

حمید ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ در ۰۰:۳۶

آقا دمتون گرم از مطلب عالیتون

پاسخ
سینا زاهد ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ در ۱۱:۱۳

خواهش میکنم خوشحالیم که خوشتون اومد

پاسخ

نظر شما چیه؟