35.6 C
Tehran
۱۳۹۸-۰۵-۰۱
مجله تک دیتا
علمی و آموزشی فناوری اطلاعات

اینترنت ماهواره ای چیست ؟

اینترنت ماهواره ای چیست ؟ و انواع آن چیست

اینترنت ماهواره ای چیست ؟

یکی از موضوع هایی که امروزه بسیار مورد بحث قرار گرفته شده است اینترنت ماهواره ای است در این مقاله قصد داریم شرح دهیم که اینترنت ماهواره ای چیست و چگونه مار می کند با تک دیتا همراه باشید .  اینترنت ماهواره ی به عنوان یکی از روش های دسترسی جدید می باشد که می توان به وسیله آن به شبکه ی اینترنت متصل گردید که این کار توسط شبکه ماهواره ای انجام می شود . برای مواردی از این اینترنت استفاده می شود که نمی توان برای اتصال از اینترنت معمولی یا زمینی استفاده کرد یا اینکه کیفیت آن بسیار کم است.

شما می توانید به وسیله اینترنت ماهواره ی ،اطلاعات خود را به سرعتی که تا به حال تجربه نکرده اید انتقال دهید . این نوع اینترنت ، دارای انواع مختلفی بوده که در ادامه به آنها اشاره شده است.

انواع روش های راه اندازی اینترنت ماهواره ای


همانطور که در قسمت فوق اشاره کره ایم برای راه اندازی راهکارها و انواع مختلفی وجود داشته است که هر کدام از آن خصوصیت ها و ویژگی های منحصر به فرد خو را داشته اند اما اگر بخواهیم بصورت کلی آن ها را تقسیم بندی کنیم می توان گفت که شامل دو نوع آفلاین و آنلاین هستند

نوع آنلاین به دو قسمت ۱طرفه و ۲ طرفه تقسیم بندی می گردد.

اینترنت آفلاین را با یاد اینترنت ماهواره رایگان نیز می شناسند و در واقع نوعی روش دسترسی به اینترنت بوده که نیازی نیست اکانت یا پرداخت پول برای دریافت خدمات اینترنت صورت بگیرد و یک نوع اینترنت رایگان را برای کاربران ارائه میدهد.

البته به علت ماهیت این نوع اینترنت، این امکان وجود ندارد که یک نام مشخص اینترنت را برای آنها در نظر گرفت چرا که کاربران در این گونه اینترنت مجبور هستند تنها دریافت اطلاعاتی را انجام بدهند که به واسطه دیگر کاربران اینترنت ماهواره ی آنلاین ، دانلود گردیده است.

اینترنت ماهواره ای انلاین یک طرفه چیست ؟ اینترنت ماهواره ی آنلاین یک طرفه ،تنها به شکل ریسیو یا دریافت است که برای ارسال یا سند کردن ، به یک ADSL یا خط اتصال دایل آپ نیاز بوده است.

امیدواریم که این مقاله هم مرد قبول شما قرار گرفته شده باشد نظرات و پیشنهاد های خودرا با ما در میان بگذارید

5.0
10

Related posts

آیا سفر در زمان ممکن است ؟

سینا

یک گجت جادویی و شگفت انگیز در خانه که همه ما دوست داریم داشته باشیم

سینا

ربات کمکی Sanbot Nano با 82 سانتی‌متر قد، مراقب خانه شما خواهد بود!

سینا

نظر شما چیه؟

چهار × 3 =