11.5 C
Tehran
۱۳۹۸-۰۱-۰۱
مجله تک دیتا
خبر

اطلاعات حیاتی ناسا (NSA) توسط هکر های روسی به سرقت رفت !

بر اساس گزارشات وال استریت ژورنال، هکر های روسی با پشتیبانی دولت روسیه حجم زیادی از اطلاعات حیاتی و مهم NSA در خصوص شیوه های دفاع سایبری را به سرقت برده اند، طبق همین گزارشات این هکر ها موفق به هک NSA نشده اند، بلکه فقط اطلاعات را از کامپیوتر یکی از پیمان کارانی که همراه خود اطلاعات مهم را به خانه برده بود، به سرقت بردند. ولی بر اساس گزارشات تازه منتشر شده  همین چیزی حدود 250 گیگابایت اطلاعات شخصی و محرمانه  nsa بوده که میتواند بخشی از امنیت این سازمان را به خطر بیندازد .

اطلاعات ربوده شده شامل چگونگی نفوذ  NSAبه سازمان های دیگر و همچنین کد های استفاده شده برای این رخنه ی اطلاعاتی، یکی از بزرگترین رخنه های اطلاعاتی چند دهه ی اخیر به شمار می ‌آید.  دولت روسیه و شرکت NSA از هرگونه پاسخ روشنی در این باره خودداری می کنند. 

این گزارشات همچنین احتمال دخالت kaspersky که بر روی سیستم فردی که اطلاعات از آن دزدیده شده و نصب بوده را می دهند، با این حال مدارکی دال بر اینکه این شرکت ارتباط مستقیم داشته است در این زمینه وجود ندارد و این شرکت نیز با ارائه ی بیانیه ای هر گونه دخالت را از خود دور کرد.

نفوذ امنیتی مربوط به سال ۲۰۱۵ شاید یکی از دلایل صدور فرمان منع استفاده از نرم ‌افزار های kaspersky بر روی تمامی سیستم های دولتی می باشد.

Related posts

سیاست فروش سامسونگ گلکسی نوت 8 با ۲۵۶ گیگابایت حافظه

سینا

امکان ارسال پیامک با تلفن های ثابت میسر شد .

سینا

اپل: کار نکردن Face ID هنگام معرفی آیفون X، ابداً نشانه شکست نیست

سینا

نظر شما چیه؟