14.3 C
Tehran
۱۳۹۸-۰۲-۰۵
مجله تک دیتا
فناوری اطلاعات

شارژر های خود را فراموش کنید ! شارژ تلفن همراه و اینترنت رایگان با نخل‌ هوشمند در دبی

دبی که به عنوان شهر برترین ها شناخته میشود در این  بسیار پر کار بوده است  از رونمایی موتور سیکلت پرنده در نمایشگاه جی تکس گرفته وحالا رونمایی از این نخل هوشمند برای شارژ کزدن تلفن همراه و تبلت و همچنین اینترنت

البته این ایده از سال ۲۰۱۴ به صورت گفتاری مطرح شد و حتی عکس هایی از این طرح رونمایی شد ولی دور از انتظار میرسید که این ایده عملی شود ولی حالا این نخل هوشمند در دبی ره انوازی و قابل استفاده است .

شرکت Smart Palm که مسئول توسعه و نصب نخل‌های هوشمند در دبی است، تا‌به‌حال دو نخل را در محدوده یک پارک و ساحل برای استفاده‌ی عموم نصب کرده و به‌زودی در ۱۰۳ محل مختلف نخل‌های هوشمند را قرار خواهد داد. این نخل‌ها با کمک نور خورشیدی انرژی مورد نیاز را در طول روز ذخیره می‌کند تا در شب ساکنان بتوانند از انرژی آن استفاده کنند. 

ارتفاع نخل‌های هوشمند ۶.۵ متر است و به مساحت ۱۸ متر مربع نیرو دهی می‌شود. در این نخل‌ها تعداد ۸ محل برای نصب شارژ تعبیه شده و برد وای‌فای آن‌ها به ۱۰۰ متر می‌رسد. علاوه بر این، نخل‌ها به دوربین‌های امنیتی، کلید اضطراری و نمایشگر اطلاعاتی به‌منظور نمایش اخبار، آب‌ و هوا، خدمات، جهت‌ مکان‌های محلی و انتخاب‌های حمل‌ونقل عمومی مجهز شده‌اند. البته شرکت مذکور درباره قیمت نخل‌ها صحبتی نکرده؛ چرا که قرار است به‌زودی از تکنولوژی چاپ سه‌بعدی در توسعه‌ی این نخل‌ها استفاده شود که در قیمت نهایی تأثیر خواهد داشت. گویا برای شارژ شدن وشی خود نیازی به وصل کردن سیم و تجهیزات نیست تنها کار نزدیک شدن به این نخل ها است !

 

Related posts

با این چتر هوشمند که میتواند اب و هوا رو پیش بینی کند اشناشوید

سینا

این پهباد ها به کمک انسان ها می ایند !(کمک کردن پهباد ها به انسان)

سینا

جلوگیری از زلزله توسط خطوط فیبرنوری انتقال دهنده اینترنت

سینا

نظر شما چیه؟