خدمات شبکه و زیر ساخت

شرکت گسترش ارتباطات نو خاور میانه (تک دیتا ) به عنوان یکی از بزرگترین مراکز فعال در حوزه شبکه های کامپیوتری و زیرساخت تمام تلاش خود را دارد تا به بهره گیری از دانش و تجربه متخصصین خود پاسخگوی طیف وسیعی از نیازهای مشتریان از زیرساخت و کابل کشی شبکه تا راه اندازی سرویس های تخصصی مایکروسافت، سرویس‌های امنیتی، راه کاری های جامع پشتیبانی اطلاعات، مجازی سازی و پیکربندی حرفه‌ای سوئیچ ها و روترهای شبکه باشد. واحد شبکه و زیر ساخت دارای سه زیر مجموعه شامل واحد نصب و راه اندازی، واحد مشاوره و نگهداری و واحد زیرساخت و مخابرات می‌باشد که رسالت اصلی آنها ارائه مشاوره، خدمات و پشتیبانی توسط متخصصین وکارشناسان با تجربه در حوزه انواع شبکه های کامپیوتری و زیرساخت است.

 

واحد نصب و راه اندازی:

این واحد با تکیه بر دانش متخصصین خود هدف اصلی را بروی راه اندازی انواع سرویس‌دهنده‌های شبکه مبتنی بر مایکروسافت ، لینوکس و سیسکو و همچنین اجرای مجازی سازی توسط تکنولوژی های روز دنیا (مانند VMware و Citrix) نموده است. کارشناسان ما درحوزه مجازی سازی امکان استفاده از امکانات و قالبیت‌های ارزشمند این تکنولوژی را در سه سطح سرور، نرم‌افزارهای کاربردی (همانند نرم‌افزارهای مهندسی) و دسکتاپ کاربران طراحی و پیاده‌سازی کرده‌اند که هر یک از این سطوح بر اساس نیاز و شرایط سازمان بازبینی و درنهایت طرح ایده‌آل انتخاب و اجرا می‌گردد.

واحد مشاوره و نگهداری:

امروزه وجود فناوری اطلاعات در تمامی وجوه زندگی انسان‌ها با قدرت در حال خودنماییی است و از این رو حوزه کسب و کار و تجارت نیز از این موضوع مستثنی نبوده و با ورود فناوری اطلاعات دستخوش تغییراتی اساسی شده است. این تغییرات به گونه‌ای است که کمتر شرکت یا سازمانی را می‌توان  پیدا کرد که از جنبه‌های مختلف فناوری اطلاعات و امکانات ارزشمند آن بی بهره مانده باشد. درست است که ساده‌ترین و در عین حال اساسی ترین نیاز سازمان‌ها و شرکت‌های امروزی، پردازش سریع و جریان روان اطلاعات، دسترسی آسان با کمترین هزینه و زمان ممکن به منابع و اطلاعات است اما نباید فراموش کرد که هر گونه اختلال و ناکارآمدی در این مسیر می‌تواند سیستم‌های تجاری و کسب و کار را با مشکلات جدی و گاها غیرقابل جبران مواجه کند.

 تک دیتا  با برخورداری از تیم مجرب و کارآزموده به منظور حل این مشکلات و تضمین بستر مناسب جهت استفاده از فناوری اطلاعات در سازمان‌ها اقدام به ارائه خدمات متنوع در این حوزه نموده است که شامل بخش‌های زیر می‌باشد:

 

۱-    خدمات نرم‌ افزاری

نصب ، راه اندازی سرورهای مایکروسافت و لینوکس

عیب یابی سرویس های فعال در شبکه

نصب، عیب یابی و رفع نقص انواع سیستم عامل و نرم افزارهای عمومی

نصب و پشتیبانی نرم افزارهای تخصصی و مهندسی

بازدید و سرویس دوره‌ای کلاینت ها به منظور اطمینان از عملکرد صحیح و کارآیی مناسب

مشاوره و مدیریت لایسنس‌های نرم افزاری

 

۲-    خدمات سخت افزاری

بازدید دوره‌ای و سرویس سخت‌افزاری سرورها و استوریج ها جهت افزایش طول عمر و حفظ کارآیی آنها

مشاوره در زمینه خرید یا ارتقا سخت افزار سرورها و استوریج ها

خرید، نصب و پیکربندی انواع سخت‌افزار سرور و کلاینت ها و لوازم جانبی

مشاوره در زمینه خرید، ارتقا و پیکربندی انواع تجهیزات کامپیوتری شامل کیس، مودم، پرینتر، فکس، کارت گرافیک و …

عیب یابی و رفع نواقص سرورها و  کلاینت‌ها 

 

۳-    پشتیبانی و نگهداری شبکه

مشاوره، اجرا و پشتیبانی انواع شبکه‌های کامپیوتوری (کابلی، بی سیم)

مشاوره، نصب و پشتیبانی از انواع سرویس‌ها و سرویس‌دهنده‌های شبکه

پشتیبانی و عیب یابی سخت‌افزارهای شبکه و زیر ساخت (Passive و Active)

مدیریت دسترسی‌ها بر منابع شبکه و توزیع آنها بر اساس نیاز و سیاست‌های سازمان

پیاده‌سازی سیستم‌های مانیتورینگ جهت نمایش وضعیت سرور ها و ارتباطات

واحد زیرساخت و مخابرات

تک دیتا با داشتن تیم مجرب و اطلاعات بروز در حوزه زیرساخت و ارتباطات همواره در تلاش بوده تقاضای شرکت ها در خصوص بهبود زیرساخت و پهنای باند ، مسیرهای ارتباطی پایدار، مسیر های ارتباطی جایگزین و امن به جهت افزایش اطمینان از برقراری سیستم در شرایط مختلف و …  را برآورده نماید و بهترین راهکار ها را برای برقراری زیرساخت پایدار شبکه و مسیرهای ارتباطی امن و تغییر زیرساخت و ارتباطات قدیمی به سیستم ها و ارتباطات جدید و امن را پیشنهاد و اجرا نماید.