خدمات زیرساخت شبکه تک دیتا

خدمات زیرساخت شبکه

شرکت تک دیتا به عنوان یکی از بزرگترین مراکز فعال در حوزه شبکه های کامپیوتری و زیرساخت شبکه تمام تلاش خود را دارد تا با بهره گیری از دانش و تجربه متخصصین خود پاسخگوی طیف وسیعی از نیازهای مشتریان از جمله خدمات زیرساخت و کابل کشی شبکه تا راه اندازی سرویس های تخصصی مایکروسافت، سرویس‌های امنیتی، راه کاری های جامع پشتیبانی اطلاعات، مجازی سازی و پیکربندی حرفه‌ای سوئیچ ها و روترهای شبکه باشد.
واحد شبکه و زیرساخت دارای سه زیر مجموعه شامل واحد نصب و راه اندازی، واحد مشاوره و نگهداری و واحد زیرساخت و مخابرات می‌باشد که رسالت اصلی آنها ارائه مشاوره، خدمات و پشتیبانی توسط متخصصین وکارشناسان با تجربه در حوزه انواع شبکه های کامپیوتری و زیرساخت است.
خدمات زیرساخت شبکه کار آمد بايد بتواند تمامی نيازهای ارتباطی کاربران شبکه که از پیش تعیین گردیده، بر اساس محدوده جغرافیایی استقرار، تعداد و نوع کاربران و مقدار ترافیک تولیدی در مبدا و مقصد توسط کاربران را از نظر سرعت و امنيت با بالاترين كيفيت ممكن برآورده سازد

زیرساخت-شبکه
نصب-و-راه-اندازی-شبکه

واحد نصب و راه اندازی:

یک طراحی شبکه درست و اصولی میتواند زیرساخت کسب و کار را به بهترین شکل ممکن فراهم سازد. متخصصین ما معتقدند که یک شبکه کامپیوتری باید کارآمد و متناسب با نیازهای موجود طراحی و راه اندازی شود و با استفاده بهینه از آن، دسترسی کاربران به منابع و خدمات شبکه به آسان ترین شکل ممکن فراهم گردد. قبل از راه اندازی شبکه باید امکانات مورد نظر جهت راه اندازی زیرساخت و خدمات زیرساخت شبکه مشخص شوند. به عنوان مثال تعیین اندازه کابل­ها، نوع شبکه)  به صورت سیم کشی شده یا بی سیم)، نوع تجهیزات سخت افزاری و فضای تحت پوشش باید مشخص باشد.
طراحی و پیاده‌سازی و راه اندازی انواع سرورها, سرویس‌های مایکروسافت شامل:
(Active Directory, DHCP, WDS, WSUS, NPS, File Server, Routing Service)
راه اندازی انواع سرورها, سرویس‌های لینوکس (Apache , PHP , MySQL)
نصب و راه اندازی فایروال ها و UTMهای سخت افزاری و نرم افزاری
( Cyberoam , SOPHOS , Kerio Control , juniper , FORTINET , Mikrotik )
طراحی و اجرای ارتباطات بین سرورهای مختلف با سیستم عامل‌های مختلف

واحد مشاوره و نگهداری:

یکی از مهم ترین خدمات شرکت تک دیتا در زمینه نگهداری و پشتیبانی سخت افزار و شبکه است. با توجه به توسعه روزافزون صنعت IT و وابستگی بیش از پیش شرکتها به رایانه و سیستمهای مجهز، نیاز به متخصصین مختلف در این زمینه بیش از پیش احساس می شود. به دلیل گستردگی فناوری اطلاعات شرکت‌ها ملزم به داشتن متخصصین در زمینه های مختلف شده اند که این به تنهایی هزینه فراوانی را به شرکتها تحمیل می کند. با این حال برونسپاری خدمات نگهداری و پشتیبانی سیستم ها و واگذاری آن به متخصصین مجرب و توانمند منجر به کاهش هزینه و مدیریت بهتر امور خواهد شد.
شرکت تک دیتا سعی می نماید در صورت مشکل، عیب یابی و بهینه سازی سرعت شبکه فعلی را در اولویت قرار داده و در صورت عدم رفع مشکل اقدام به نصب و راه اندازی شبکه جدید نماید و همیشه با ارائه راهکارهای مناسب سعی می نماید در حفظ صلاح و صرفه کارفرما تلاش کرده و با ارائه راهکارهای مناسب جهت بهبود سیستم در پیشبرد اهداف کارفرما مشارکت نماید.

واحد زیرساخت و مخابرات 

تک دیتا با داشتن تیم مجرب و اطلاعات بروز در حوزه خدمات زیرساخت شبکه و ارتباطات همواره در تلاش بوده تقاضای شرکت ها در خصوص بهبود زیرساخت و پهنای باند، مسیرهای ارتباطی پایدار، مسیر های ارتباطی جایگزین و امن به جهت افزایش اطمینان از برقراری سیستم در شرایط مختلف و …  را برآورده نماید و بهترین راهکارها را برای برقراری زیرساخت پایدار شبکه و مسیرهای ارتباطی امن و تغییر زیرساخت و ارتباطات قدیمی به سیستم ها و ارتباطات جدید و امن را پیشنهاد و اجرا نماید.

برخی از خدمات زیرساخت شبکه و توسعه شبکه

اجرای شبکه‌های کوچک و خانگی با درنظر گرفتن شرایط موجود و استفاده از کابل یا دستگاه‌های بی‌سیم
اجرای شبکه‌های متوسط و یا توسعه آن با در نظر گرفتن نیاز کارفرما و برقراری ارتباط مناسب
اجرای شبکه‌های گسترده با درنظر گرفتن جغرافیای محل‌ شبکه با استفاده از مدیای مورد نیاز محیط و پروتکل‌های ارتباطی مختلف مانند رادیو، ارتباطات مخابراتی و ارتباطات VPN

خدمات زیرساخت شبکه

  • بررسی نیازها و تهیه RFP  جهت اجرای زیرساخت شبکه
  • بهینه سازی زیرساخت ارتباطی موجود
  • مشاوره، طراحی و اجرای زیرساخت شبکه‌ها
  • نصب و اجرای انواع کانال‌های ارتباط کابل و ترانکینگ
  • کابل کشی ساختاریافته شبکه (کابل مسی و فیبر نوری)
  • طراحي و اجرا زير ساخت  Passive و Active
  • نصب و راه اندازی انواع تجهیزات زیرساخت شبکه مانند انواع روتر ها، سوئیچ ها، مودم های مخابراتی و …
  • مستند سازی و ارائه نقشه شبکه کابلی و یا بیسیم
  • تجزيه، تحليل و ارائه راهکارهای جامع ديتاسنتر

دریافت مشاوره رایگان

شرکت تک دیتا ، خدمات مشاوره ای خود را جهت طراحی نقشه شبکه های کامپیوتری، دیتاسنتر و اتاق سرور به مشتریان خود عرضه می کند.