طراحی و راه اندازی اتاق سرور

 

راه اندازی اتاق سرور و دیتا سنتر جزو خدمات ارایه شده توسط تک دیتا می باشد . در برپایی یک اتاق سرور و دیتا سنتر استاندارد ها و نکات زیادی هستند که می بایست مورد توجه و دقت قرار بگیرند.

 

طراحی اتاق سرور ( طراحی و اجرای استاندارد اتاق سرور )

 

با توجه به افزایش روز افزون اهمیت IT در دنیای مدرن امروز و وابسته شدن رو به رشد سازمانها به این صنعت پایش و نگهداری اطلاعات از اهمیت ویژه ایی برخوردار می باشد.تا به امروز مدیران و کارشناسان اکثرا محیط های بدون استفاده را بعنوان اتاق سرور جهت استقرار سرورها و تجهیزات سخت افزاری انتخاب میکردند.
مشکلاتی که در زمان ارائه ی سرویس با آن رو برو می شدند و یا اتفاقاتی از جمله نوسانات برق – از کار افتادن تجهیزات و حریق های ناشی از اتصالی تجهیزات و …. اهمیت استفاده از محیطی مطابق با استاندارد های جهانی را دو صد چندان نمود و خوشبختانه در حال حاضر مدیران بر این باورند که پایداری سرمایه و سازمان به کیفیت تجهیزات و محیط نگهداری آنها وابستگی مستقیم دارد.

تک دیتا با توجه به تجربه های بدست امده در پروژه های مختلف و تسلط بر طراحی اتاق سرور با استاندارد TIA-942 و اجرای آن طی سالیان گذشته، آمادگی ارائه خدمات استاندارد سازی دیتاسنتر را دارا می باشد.
آنچه که امروز در اختیار داریم حاصل تجربه وانجام پروژهای موفقی است که در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت و بدون هدر رفت سرمایه یکبار برای همیشه مشکلات مراکز سازمانها را مرتفع نمائیم ولذت دریافت خدماتی مدرن و بروز را به مشتریان خود عرضه نمائیم.

امروزه با توجه به گسترش فناواری اطلاعات در سازمان ها, ادارات و شرکت ها و بالا بودن تعداد کاربران تحت شبکه و همچنین اهميت ايمني اطلاعات، شرکت ها و سازمان ها تصمیم گرفتند تا با ايجاد مکاني مناسب و استاندارد از اطلاعات و تجهیزات شبکه که يکي از سرمايه های اصلي آنها مي باشند حفاظت کنند، که اين مکان اتاق سرور ناميده مي شود. همچنین جهت ارائه سرویس مناسب، بدون وقفه و امنیت محیط سرورها از نظر فیزیکی، آتش سوزی، نفوذ و … ایجاد یک اتاق سرور (Data center) و یا در ابعاد کوچکتر (Server Room) یک نیاز ضروری به نظر می رسد. برخی از خدمات تک دیتا در این زمینه عبارتند از :

 

تک دیتا با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب در زمینه طراحی و تجهیز اتاق سرور خدمات قابل توجهی را در خصوص مشاوره و ارائه راهکارهای مناسب طراحی و تجهیز اتاق سرور و مراکز داده به مشریان ارائه می نماید.

طراحی ساختار سیستم اعلان و اطفاء اتوماتیک حریق

طراحی ساختار ایمن سازی مرکز داده (در برابر زلزله ، حریق و … )

طراحی ساختار نیروی الکتریکی ( نرمال پنل ، UPS پنل ، ارتینگ ، باندینگ ، ژنراتور و کابل کشی )

طراحی سیستمهای کنترل هوشمند (دما ، رطوبت و … ) با قابلیت اعلام چند منظوره

طراحی پوشش های کاذب مرکز ( دیوارهای کاذب ، سقف و کف کاذب ) مقاوم در برابر حریق

طراحی سیستمهای روشنایی

جا نمایی و طراحی چیدمان اتاق

انتخاب مناسب تکنولوژی و فناوری

طراحی سیستمهای کنترل تردد . اعلام متجاوز

طراحی ساختار سیستم خنک کننده ، تهویه هوا

طراحی ساختار رک ها و کابل کشی ساخت یافته

جهت طراحی و اجرای مراکز داده خود می توانید با کارشناسان تک دیتا تماس حاصل فرمائید،با لبخند پاسخگوی شما خواهیم بود… .

//]]>