share-min

خدمات راه اندازی و پیاده سازی

خدمات راه اندازی و جابجایی و استاندارد سازی اتاق سرور
support (1)-min

خدمات مشاوره و ارائه راهکار

ارائه دهنده خدمات مشاوره طراحی و راهکارهای جامع اتاق سرور
maintenance-min

خدمات پشتیبانی و نگهداری

ارائه دهنده خدمات پشتیبانی تجهیزات اتاق سرور

طراحی اتاق سرور


طراحی و راه اندازی اتاق سرور و دیتاسنتر جزو خدمات ارائه شده توسط تیم تک دیتا می باشد . برپایی اتاق سرور و دیتاسنتر دارای استانداردها و نکات زیادی است که می بایست مورد توجه و دقت قرار بگیرند.

طراحی و راه اندازی اتاق سرور استاندارد


با توجه به افزایش روز افزون اهمیت IT در دنیای مدرن امروز و وابسته شدن رو به رشد سازمانها به این صنعت، پایش و نگهداری اطلاعات از اهمیت ویژه‌ایی برخوردار می‌باشد. تا به امروز مدیران و کارشناسان اکثرا محیط‌های بدون استفاده را به عنوان اتاق سرور جهت استقرار سرورها و تجهیزات سخت افزاری انتخاب می‌کردند.
مشکلاتی که در زمان ارائه‌ی سرویس با آن روبرو می‌شدند و یا اتفاقاتی از جمله نوسانات برق – از کار افتادن تجهیزات و حریق های ناشی از اتصالی تجهیزات و …. اهمیت استفاده از محیطی مطابق با استاندارد های جهانی را دو صد چندان نمود و خوشبختانه در حال حاضر مدیران بر این باورند که پایداری سرمایه و سازمان به کیفیت تجهیزات و محیط نگهداری آنها وابستگی مستقیم دارد.
تک دیتا با توجه به تجربه های بدست آمده در پروژه‌های مختلف و تسلط بر طراحی و راه اندازی اتاق سرور با استاندارد TIA-942 و اجرای آن طی سالیان گذشته، آمادگی ارائه خدمات استاندارد سازی اتاق سرور را دارا می باشد. آنچه که امروز در اختیار داریم حاصل تجربه وانجام پروژه‌های موفق است. ما در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت و بدون هدر رفت سرمایه یکبار برای همیشه مشکلات اتاق‌های سرور و دیتاسنتر سازمان‌ها را مرتفع می‌کنیم و لذت دریافت خدماتی مدرن و بروز را به مشتریان خود ارایه می‌کنیم.
هدف مهم استاندارد سازی در طراحی و راه اندازی اتاق سرور ، تهیه نیازمندی ها و راهنمایی های لازم برای طراحی و نصب دیتاسنتر Data Center و اتاق سرور است.

تک دیتا ارائه دهنده انواع خدمات اتاق سرور

تک دیتا ارائه دهنده انواع خدمات اتاق سرور

کولینگ اتاق سرور


اتاق‌ سرور و یا دیتاسنتر محیط هایی هستند که به دلیل قرار گیری سرور ها و یا قرار گیری حجم بسیار زیادی از قطعات الکترونیک گرمای زیادی تولید می نمایند. این گرما می‌تواند با افزایش تعداد رک‌های قرار گرفته در اتاق سرور بیشتر نیز شود , از این رو خنک سازی و مدیریت این گرما از اهمیت بالایی برخوردار است .

سیستم اعلام و اطفا حریق


سیستم های اعلام و اطفا حریق در اتاق سرور از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مهم ترین نکته‌هایی که باید در دیتاسنتر و اتاق سرور مورد توجه قرار بگیرد سیستم های اعلام و اطفا حریق می باشد. با نصب این سیستم پس از وقوع خطر با عکس العمل به موقع از خسارتهای ناشی از آتش سوزی جلوگیری کنید . 

امنیت اتاق سرور


پس از نصب و راه اندازی بستر شبکه و اتمام پروژه اتاق سرور , تامین امنیت آن از اهمیت بالایی برخور دار است و باید مورد توجه مدیران واقع شود . نصب دوربین مداربسته و سیستم های کنترل تردد و دسترسی , درب ضد حریق و رعایت نکات ایمنی ,همگی باعث افزایش امنیت اتاق سرور و دیتاسنتر می شود.

کف کاذب اتاق سرور


نصب کف کاذب برای دیتاسنتر و اتاق سرور یک ضرورت است . کف کاذب علاوه بر زیبایی محیط برای مدیریت کابل‌ها , برق‌رسانی به رک‌ها و سیستم‌های تهویه و کولینگ, کابل کشی سیستم‌های نظارت تصویر و دوربین‌ها و اعلام حریق  و همچنین ایجاد یک محیط ایمن برای پرسنل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه با توجه به گسترش فناوری اطلاعات در سازمان ها, ادارات و شرکت ها و بالا بودن تعداد کاربران تحت شبکه و همچنین اهميت ايمني اطلاعات، شرکت ها و سازمان ها تصمیم گرفتند تا با ايجاد مکانی مناسب و استاندارد از اطلاعات و تجهیزات شبکه که يکي از سرمايه های اصلي آنها می باشند حفاظت کنند. این امر باعث شد تا لزوم استفاده از اتاق سرور در به عنوان مکانی برای تجهیزات الکترونیکی نیاز شود. جهت ارائه سرویس مناسب در طراحی و راه اندازی اتاق سرور ،بدون وقفه و امنیت محیط سرورها از نظر فیزیکی، آتش سوزی، نفوذ و دیگر خطرات، ایجاد یک اتاق سرور یا Server Room و Data center یک نیاز ضروری به نظر می رسد.

تک دیتا با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب در زمینه طراحی و راه اندازی اتاق سرور خدمات قابل توجهی را در خصوص مشاوره و ارائه راهکارهای مناسب طراحی و تجهیز اتاق سرور و دیتاسنتر به مشریان ارائه می نماید.

 • چهارده سال سابقه در زمینه ارائه خدمات و پشتیبانی شبکه
 • ارائه محصولات و تحهیزات اورجینال شبکه و نماینده انحصاری وارد کننده برند سیمون در ایران
 • استقرارنیروی متخصص برای عیب یابی و خطا هی احتمالی
 • استفاده از راهکار های نوین و استاندارد های جهانی برای پیاده سازی بستر شبکه

 • تک دیتا در انجام خدمات خود رضایت مندی مشتری را سرلوحه خود قرار داده است
 • استفاده از نیروی متخصص و مجرب برای کاهش زمان و هزینه
 • پشتیبانی از راه دور به صورت ریموت
 • استفاده از راهکار های نوین و استاندارد های جهانی برای پیاده سازی بستر شبکه

 • طراحی و اجرای سیستم اعلام و اطفاء حریق
 • طراحی و اجرای ایمن سازی دیتاسنتر 
 • طراحی و اجرای UPS و برق مورد نیاز اتاق سرور و دیتاسنتر
 • طراحی سیستمه‌ای کنترل هوشمند با قابلیت اعلام چند منظوره
 • طراحی پوشش‌های کاذب مرکز مقاوم در برابر حریق
 • طراحی و اجرای شیلد اتاق سرور و دیتاسنتر
 • طراحی سیستمهای روشنایی
 • جا نمایی و طراحی چیدمان اتاق
 • انتخاب مناسب تکنولوژی و فناوری
 • طراحی سیستم‌های ثبت و کنترل تردد
 • طراحی و اجرای سیستم کولینگ یاخنک کننده
 • طراحی و اجرای رک ها و کابل کشی ساخت یافته

موارد کلیدی و سخت‌افزاری اتاق سرور


امنیت فیزیکی اتاق سرور

بهتر است درب اتاق سرور به گونه‌ای طراحی شود که برای قفل یا باز کردن آن نیازی به کلید نباشد و در عین حال امنیت کامل را ایجاد کند. برای این موضوع میتوان به عنوان مثال از قفل های کارتی یا رمزی استفاده کرد.

سیستم کولینگ و تهویه اتاق سرور

در طراحی و راه اندازی اتاق سرور ، تجهیزات باید از هرگونه گردوغبار و رطوبت دور باشد، تا کارآیی فن‌های موجود در کیس و رک‌ها بهتر باشند و گردوغبار باعث از کارافتادن آنها نشود. همچنین رطوبت می‌تواند آسیب جدی به خازن‌ها و برد‌های الکتریکی وارد کند، پس بهتر است برای به حداقل رساندن رطوبت محیط اتاق سرور، از سیستم تهویه و خنک‌سازی استاندارد استفاده شود زیرا کولر‌های آبی و خنک‌کننده های غیراستاندارد، رطوبت زیادی در محیط اتاق سرور ایجاد می‌کند و گزینه مناسبی برای خنک نگه داشتن اتاق سرور نیستند.

دمای اتاق سرور نباید از 10 درجه سانتیگراد کمتر و نباید از 27 درجه سانتیگراد تجاوز کند. محدوده مطلوب دما بین 18 تا 21 درجه سانتیگراد است. هنگام تعیین بهترین دمای اتاق سرور، از جمله اندازه اتاق و تعداد سرورها، باید عوامل متعددی را در نظر گرفت. این اطلاعات می تواند به اپراتورها در تصمیم گیری در مورد بهترین درجه حرارت برای نیازهای خود کمک کند.

اهمیت نظافت و عدم ورود گرد و غبار

باید توجه داشته باشید که در طراحی و راه اندازی اتاق سرور ، جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار به اتاق سرور باید کلیه منافذ به خصوص پنجره ها پوشانده شوند. پنجره‌ها بهتر است دوجداره باشند که از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری خواهند کرد.

سیستم های اعلام و اطفای حریق

در طراحی و راه اندازی اتاق سرور ، داخل اتاق‌ سرور حتماً باید تجهیزات اطفای حریق فعال باشد تا در صورت بروز کوچک‌ترین مشکل بتوان به آسانی و سرعت به حل مسئله پرداخت، اما برای تشخیص بهتر شروع آتش‌سوزی معمولاً بهترین شرایط این است که در داخل رک‌ها و محیط اتاق سرور سنسور‌های تشخص آتش‌سوزی نصب گردد و جهت بالا بردن بیشتر امنیت بهتر است درب اتاق سرور از رنگ و جنس نسوز انتخاب شود تا در صورت بروز آتش در خارج از اتاق سرور، آتش‌سوزی به درون اتاق سرور منتقل نشود.

سیستم روشنایی

سیستم روشنایی اتاق سرور از مواردی دیگر است که باید رعایت شود، طراحی این سیستم باید به‌گونه‌ای باشد که هنگام خروج شخص از اتاق سرور به صورت اتوماتیک خاموش شوند علت اصلی این موضوع علاوه بر صرفه‌جویی در انرژی پرارزش برق، جلوگیری از تولید حرارت مضاعف در محیط اتاق سرور توسط لامپ‌ها و سیستم‌های روشنایی است.

تامین انرژی برق و باتری 

از دیگر عوامل بسیار ضروری و حیاتی، تأمین انرژی برق است. تأمین انرژی باید از طریق برق شهری انجام شود و جهت اطمینان بیشتر در مواقع اضطراری قطع برق باید حتماً UPS و یا ژنراتور نیز برای اتاق سرور در نظر گرفته شود. قطع ناگهانی جریان برق در بعضی موارد خسارات جبران‌ناپذیری در سیستم به وجود می‌آورد که به زحمت می‌توان آن را به وضعیت قبلی بازگرداند.

جهت مشاوره طراحی اتاق سرور استاندارد می توانید با کارشناسان تک دیتا تماس حاصل فرمایید.

راه اندازی شبکه

زیرساخت

سیستم نظارت تصویر

راه اندازی دوربین مداربسته

تجهیزات

فروش کالا